O nas

Witam na mojej stronie cudownych psów rasy Sznaucer Miniaturowy Biały

Moja przygoda z kynologią rozpoczęła się dawno temu, gdyż wychowałam się w domu w którym były setery irlandzkie. Jako kilkulatka miałam okazję uczestniczyć w wystawach psów rasowych. Potem długo w naszym domu nie było psa, ze względu na alergię w rodzinie.

W 2002 roku po latach oczekiwań do naszej rodziny dołączyła suczka rasy Alaskan Malmaute , a rok później  Pandora, suczka rasy samoyed, która była tak naprawdę początkiem mojej drogi jako hodowcy. Pandora nie miała potomstwa, jednak nasza droga po ringach wystawowych całej Europy i nie tylko sprawiła że poznałam kynologię i cały ten zwariowany czasem świat bardzo dobrze. Od 2005 roku rozpoczęła się nasza przygoda z hodowlą, najpierw Alaskan Malamute i Samoyed. Na przestrzeni lat hodowla stała się moją ogromną pasją. Oczywiście nie są nam obce nie tylko wystawy ale także starty w zawodach psich zaprzęgów.

W 2004 roku po raz pierwszy na jednej z wystaw psów zobaczyłam białego sznaucera na żywo. Od tamtej pory zawsze z ogromnym sentymentem obserwowałam tą rasę. Jednak na małego białego wymarzonego pieska przyszło mi jeszcze zaczekać 16 lat.

W końcu po latach poszukiwań i obserwacji rasy w 2020 roku znalazłam mój wymarzony miot z którego przybyła do naszego domu suczka, córka wybitnego urodzonego w Argentynie Feeling’s CLEMENTE.

Tak rozpoczęła się nasza przygoda z tą wspaniałą oddaną człowiekowi rasą.  

Sznaucer to spełnienie moich marzeń o psie wszechstronnym, który bez problemu odnajduje się w kontaktach z innymi psami, jest świetnym kompanem dla całej naszej rodziny. Jednocześnie jest pewny siebie i dość niezależny co bardzo mi odpowiada.  Sznaucer miniaturowy biały to mały pies o wielkim sercu, który z przyjemnością podąży za swoim opiekunem. Dla mnie to rasa idealna.

Zapraszam do zapoznania się z naszą stroną WWW dotyczącą tej wspaniałej rasy